ענת גולדל - כפר סבא

ענת גולדל- מעגלי 'נשים משנות כיוון'
 העצמה/ פיתוח מנהיגות/ פיתוח צוותים
אזור השרון, כפ"ס, מרכז: מנחה קבוצות ומעגלי נשים.
עו"ס קהילתית במקצועי עם וותק של 28 שנה. עוסקת בייעוץ ופיתוח קהילתי, בפיתוח מנהיגות והעצמה אישית וקבוצתית בקהילות מגוונות.
נשואה באושר,אם ל- 4 ילדים בוגרים וסבתא ל-2 נכדים.
עובדת כשכירה וגם כעצמאית. מרגישה שליחות להאיר לנשים את הדרך להצלחה, ולכוון אותן לצמיחה והתפתחות. 
מסתכלת על החיים בראיה חיובית, שואפת לגדולות ופורצת דרך בתחום העיסוק והקריירה שלי.  
תמונה ענת

מעגל 'נשים משנות כיוון'

שיחה אישית עם ענת גולדל

מי אני , איך אני חיה כיום את חיי, מה ממש חשוב לי שיהיה בהם בכלל, ובמעגלים שלי בפרט?

כאשה מאמינה אני חשה כי ייעודי בעולם הזה הוא להפיץ את הטוב והשפע שיש לי לאחרים, ולעזור לאנשים להתחבר לכוחות ולחזקות שלהם. 
אני מאמינה בכוח הנשי שיכול להניע שינוי וליצור מעגלי השפעה על הסביבה הקרובה, הקהילה הרחבה יותר ועל העולם כולו.
במעגלים שלי חשוב לי שכל אישה תרגיש שיש לה מקום לשתף, לרגש ולהתרגש, לחוות , ליצור ועוד. שכל אישה תרגיש שהיא לא לבד בהתמודדויות שלה, אלא היא חלק משבט נשי שנותן לה כוח להתחבר לכוחות הפנימיים שלה וגם כוח לפרוץ עם אותו כוח החוצה לעולם.

שלוש תחנות משמעותיות במסע חיי

תחנה ראשונה- קבלת עובדת מצטיינת בעיריית פתח תקווה בשנת 2007– כעו"ס קהילתית הקמתי את תכנית "קהילה נגישה" בפתח תקוה, מטעם המחלקה לע"ס קהילתית באגף לשירותים חברתיים ובריאות. תכנית שמטרתה להנגיש את העיר מבחינה פיזית ,חברתית , הנגשת מידע ועוד עבור אנשים עם מוגבלויות. תכנית זאת הייתה מעין הבייבי שלי. הקמתי והובלתי אותה במהלך כ- 6 שנים במסירות רבה. במסגרתה פיתחתי מנהיגות של אנשים עם מוגבלויות  ויצרתי שותפויות עם גורמים בקהילה על מנת להוביל שינוי מדיניות בעיר בכל צרכי הנגישות וכן בהעלאת המודעות של החברה ואנשי השירותים בעירייה למיצוי זכויות ולשוויון הזדמנויות עבור אוכלוסייה זו ממקום של זכות ולא חסד. בשנת 2007 – במקביל לקבלת עובדת מצטיינת הרגשתי כי מיציתי את תפקידי והחלטתי לסיים את  עבודתי בעירייה לאחר 15 שנות עבודה. סיום תפקידי היה בשיא  הקריירה המקצועית. תובנות שמלוות אותי מאז ועד היום  1. לסיים מקום עבודה תמיד בשיא ולא ממקום של שפל, תסכול ושחיקה.

כלל בחיי  הוא שאשאר במקום עבודה כל עוד אני מרגישה בו את יכולת ההשפעה והתרומה שלי במקום. תחנה זו בחיי אפשרה לי לעבות את תפקידי המקצועי בתחומי עיסוק נוספים של  ייעוץ, הדרכה והנחיה לאנשי מקצוע  ובעיקר אפשרה לי לבחון מה נטיות ליבי ומה נותן לי סיפוק בעבודה.

תחנה שניה בחיי הייתה סיום מקום עבודה נוסף בשנת 2017. מקום עבודה שהיה מאתגר ומרתק אך גזל ממני שעות עבודה רבות עליהם שילמתי מחיר משפחתי, זוגי ונפשי. תקופת זמן זו לימדה אותי שלכל דבר בחיים יש מחיר ואני צריכה לבדוק עם עצמי עד כמה אני מוכנה לשלם את המחיר שהעבודה דרשה ממני.

תחנה זו בחיים גם לימדה אותי שאני לא צריכה להוכיח לאף אחד מה אני שווה . אני יודעת מה היכולות והחזקות שלי . אני נאמנה לדרך המקצועית שלי ולא אוותר על עקרונות שחשובים לי, והדבר החשוב ביותר הוא הידיעה כי הבחירה בידיי.

תחנה שלישית- לידת הנכד שלי בתאריך  2/8/17. תחנה זו בחיי גרמה לי לשנות סטטוס וקיבלתי את התואר "סבתא", תואר מאוד משונה בעיקר שאני חשה צעירה כאילו זה יכול היה להיות ילדי ולא נכדי. חוויתי יחד עם בתי את הלידה שהייתה מאוד מרגשת עבורי והחלטתי שאחרי קבלת התואר החדש אני צריכה לפנות גם זמן לסבתאות. קיבלתי החלטות לרכז משרה כשכירה במקום עבודה אחד – חזרתי לעבוד בעיריית פתח תקווה – מקום הנותן לי יציבות ובטחון כלכלי ומהווה עבורי "בית". (זאת בניגוד לשנים קודמות שעבדתי כשכירה במספר מקומות עבודה בו זמנית). בנוסף חשוב  היה  לי  להשאיר גם זמן לסבתאות וגם לפתח עיסוק שמתבסס על הכישורים היצירתיים שלי ועל מיומנויות ההנחיה המקצועיות שיש לי-  מכאן נולד הרעיון להתחיל להנחות מעגלי העצמה נשית.   

לסיכום ניתן לומר כי חשוב לי לעסוק רק במה שעושה לי טוב. במה שנותן לי סיפוק , השראה, מאפשר לי צמיחה. משהו שמחובר לעצמי ונותן לי כוח.

מה שמיוחד עבורי במרחב הנשי

המיוחדות של כל אישה ואישה, הצבע שהיא מביאה לתוך המעגל. השיח הנשי שלא צריך מאמץ רב כדי ליצור אותו. הדינמיקה המשתנה מקבוצה לקבוצה והכוח המשותף של ה"ביחד".

מה מאפשר בעינייך המעגל, איזו חוויה אישית יש לך כשאת יושבת במעגל נשים

החוויה שלי היא שבט נשים גם יחד. השותפות לדרך, לחשיבה ,להקשבה, לייעוץ ולהנאה משותפת. החוויה הכי עוצמתית היא ההתבוננות הפנימית שנותנת תובנות לחיים.

מה את רוצה לתת לנשים שיגיעו למעגל שלך

הייתי רוצה לתת להם  מרחב לשיתוף והקשבה. מקום להתחברות לכוחות ולחזקות שלהם. מקום להתבוננות פנימה אל עצמן. כוח ליצור שינוי (ואפילו קטן) בחיים שלהן.

יצירת קשר עם ענת גולדל

מייל

anat.goldel@gmail.com

פייסבוק

ענת גולדל

טלפון

054-459-1940

    לעוד פרטים על "נשים במעגל השנה"

    סגירת תפריט
    דילוג לתוכן